USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

Baba oğul YKS heyecanını birlikte yaşadı

Yurt genelinde bulunduğu üzere Denizli'de de YKS'nin evvel oturumu problemsiz sona erdi. Adaylar en aşırı Türkçe sorularının ağır olmasından ağrı yanarken, bir ağababa oğul ise bire bir anda imtihan heyecanı yaşadı.

Baba oğul YKS heyecanını birlikte yaşadı
18-06-2022 21:03

Türkiye genelinde meydana gelen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) önceki oturumu bulunan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) sona erdi. Sabahın er saatlerinde imtihan düşüncesince ekol önüne mevrut aileler heyecanla sınavın bitmesini bekledi. Öğrencilerin iri bölümünün ateşli sınavdan çıkarken, birileri ise acıklı çıktı. Maratonun önceki yönünü bütünleyen darülfünun adayları imtihan çıkışında en aşırı Türkçe sorularında zorlandığını belirtti. Adayları ekol bahçesinde gözleyen veliler ise minimum öğrenciler derece heyecan yaşadı.

Denizli'de sınavın en mülevven isimleri, birlikte sınava giren ağababa oğul oldu. Babasıyla birlikte YKS sınavına giren 18 yaşındaki Nail Enes Kaderli, “Çalışa bildiğim derece çalışmıştım. Deneme sınavlarım şimdi elleme geçti. En aşırı sınavda aşırı bir tomar zorlandığım bir bölüm olmadı ancak oranla zorlandığım hilekârlık dersiydi” dedi.

5 üniversiteyi kıraat etmek istiyor

Oğluyla bilrikte sınava giren 46 yaşındaki İsmail Kaderli ise 4'üncü ünüversitesini kıraat etmek düşüncesince sabırsızlandığını belirterek, “Ben oğlum yerine şimdi da heyecanlandım. Kendim 4'üncü üniversitem Tarih öğretmeniyim, adaleti bitirdim peşi sıra kılavuzluk bitirdim, şimdide fizik tedavisi kıraat etmek isterim inşallah olur. Oğlumun söylediği kabilinden denemelere mucibince şimdi kolaydı. Ama heyecan karşıcı olduysa, benimkisi fazladan bulunduğu düşüncesince ego heyecanlanmadım. Yani Türkçe şimdi aşırı ağıt bilgisiydi aşırı bir tomar gönül bilgisi filan bulunmadığı düşüncesince aşırı iz okuyan düşüncesince bedava geçmişti. Çok iz okumayan düşüncesince metinler uzundu” niteleyerek konuştu.

“Türkçede zorlandım aritmetik beklediğimden kolaydı”

Matematik imtihanını bedava geçtiğini anlatım fail Can Keklik de “Çok çalıştım dobra geçti sabık seneye mucibince basitti. Türkçede zorlandım aritmetik beklediğimden kolaydı içtimai ise normaldi. Ama Türkçe çetin geldi” dedi. Gülbeyaz Seviş de “Çok ruhsal gerilim oldum. Son 2 hafta netlerim düşmüştü ancak imtihan aşırı kolaydı. Eşit ağırlıkçı şekilde diğerlerine katı bakmadım ancak toplamda 100 sorudan 97'sini işaretledim. Matematik beklediğimden aşırı kolaydı” niteleyerek konuştu.

“Türkçede aşırı zorlandım”

Türkçe sınavından aşırı zorlandığını özetleyen Oğuzhan Yamaç, “Çok zordu, karın fettan sorular aşırı zordu bizi bayılttı diyebilirim. Türkçede aşırı zorlandım ve matematikte 2 istifham işaretleyebildim” biçiminde konuştu. Ceylin Kırgız ise “Daha ilkin girmemiştim sınava bu sene önceki kez giriyorum. Coğrafyada ve matematikte zorlanmadım. Türkçe hakkıyla aşırı zordu ve karın karıştırıcıydı” biçiminde konuştu.

“Bütün sene süresince çalıştık, çalışmanın karşılığını aldık”

Bir sene süresince sıanava çalıştığını tamlayan Mert Doğu, “Bütün sene süresince çalıştık, çalışmanın karşılığını aldık. Böyle beklediğimiz zorlukta değildi. Sınav oldukça iyiydi. Biz şimdi da zoruna hazırlandığımız düşüncesince bize bedava geldi. Herkes ayrımlı ancak başağrısı çekse de etkin hakkını aldı niteleyerek düşünüyorum” dedi.

Atilla Özer
 

İLGİLİ HABER
Aile boyu YKSye girdiler Aile boyu YKS’ye girdiler
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/puan.asp, line 680

The include file 'json/puan_59214_1_3.html' was not found.

GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler