Politika

Bakan Soylu: 'Milletimizle beraber daha da güçlenerek çıkacağız'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elbistan'da taşımalık kentleri dolaşarak bilim aldı. Vatandaşlarla lakırtı fail Soylu daha sonraları matbuat çalışanlarının sorularını yanıtladı. Soylu, “Bu zorluktan milletimizle beraber daha da güçlenerek çıkacağız” dedi.

Bakan Soylu: 'Milletimizle beraber daha da güçlenerek çıkacağız'
26-02-2023 17:07

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elbistan'da eş güdümcü adına fariza işleyen valilerden icraat için bilim aldı. Soylu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı taşımalık noktalarını dolaşarak yurttaş ile lakırtı etti, peşi sıra matbuat çalışanlarının sorularını yanıtladı.

“Milletimizle beraber daha da güçlenerek çıkacağız”

Bakan Soylu, “Konteyner kentlerin altyapısı yapılıyor. Bir yandan kuruluyor. Diğer yandan en ehemmiyetli maslahat enkazın kaldırılması. Bu önümüzdeki süreçte esas meselelerimizden biri olacağını beyan etmek isterim. Herkes elinden mevrut herhangi birlikte şeyi hazırlamaya çalışıyor. Dünyada tek dünya birlikte yandan kontrol istirdat çalışması, birlikte yandan enkaza girip, birlikte yandan denk temelli konutların yapılması, birlikte yandan konteyner, birlikte yandan çadır, birlikte yandan afiyet ve hastaneler, birlikte yandan eğitim, birlikte yandan psikososyal, bu fakat büyüklük – kavim ortaklaşa iş ile yapabileceğiniz birlikte durum. İşimizin güç bulunduğunu lakin bu zorluktan milletimizle beraber daha da güçlenerek çıkacağız” dedi.

“Yalanların birlikte merkezden yönetildiğinin kanaatindeyim”

Batı medyasının negatif olup bitenleri meselesi için suali cevaplayan Soylu, “Bizim işimiz milletimizin işini görebilmek. Onlar kundak ve köksüz üretiyor. Biz o sahaya girmeden acep birlikte ferdin daha işini nite görebiliriz, birlikte konteynerin altyapısını nite yapabiliriz buna bakıyoruz. Elbette ki söyledikleri ve yaydıkları iftiraların ve yalanların birlikte merkezden yönetildiğinin kanaatindeyim. Onları arkadaşlarımız ve hepimiz yalanlıyor ve işimize bakıyoruz” ifadelerine arazi verdi.

İzzet Aydın

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?