USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Terör saldırısı hazırlığındaki DEAŞ'lı 2 yıldırıcı İstanbul'da yakalandı

İstanbul'da yıldırı saldırısı gerçekleştirecekleri belirlenen 2 yıldırı örgütü DEAŞ üyesi yakalandı.

Terör saldırısı hazırlığındaki DEAŞ'lı 2 yıldırıcı İstanbul'da yakalandı
07-01-2023 16:10
İstanbul

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ yıldırı örgütü faaliyetlerinin açıklanmış edilmesi, teşkilat çalışanlarının tespiti ve yakalanmasına müteveccih emek vermek başlattı.

Ekipler, yıldırı örgütünün Afganistan yapılanmasıyla irtibatlı olan, ev inşası patlayıcılar uzmanı namına vasıflandırılan ve bu bölgede pedagoji bilimi sağlayan Abu Maymuna harf adlı ecnebi tabiiyetli K.Z.I'nın içtimai iletişim araçları hesaplarından yaymaca muhtevalı paylaşımlar yaptığını belirleme etti.

Paylaşımlarında "kafir" namına yayınlanan devletlere üzerine hamle buyruğu sağlayan ve Türkiye'yi de maksat yayınlayan zanlının beraberce akıntı etmiş olduğu ecnebi tabiiyetli A.M ile Ortaköy'deki canlılık mekanı Reina'daki kabilinden ortak yıldırı saldırısı hazırlığında bulunduğunu belirleyen ekipler, bu şüphelilerin süresince bulunmuş olduğu ara bulucu 31 Aralık 2022'de Başakşehir'de kapatmak istedi.

Ekipler, "dur" ihtarına uymayarak kaçmaya süregelen 2 zanlının aracını, tekerlerine acı ederek durdurdu. Yılbaşı haset gelişim hazırlığında oldukları muhtemelen K.Z.I. ve A.M. gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerin peşi sıra adliyeye irsal edilen K.Z.I tutuklanırken, A.M'nin ise adli işlemlerinin peşi sıra hudut dışı edileceği öğrenildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler