![Milli judocu Hilal Öztürk'ten Özbekistan'da tunç madalya](https://www.megahaber35.com/files/uploads/news/default/milli-judocu-hilal-ozturkten-ozbekistanda-bronz-madalya.webp)
Ankara
Türkiye Judo Federasyonundan meydana getirilen açıklamaya göre, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları önünde benek ile kota hakkı kazandıran başşehir Taşkent'teki organizasyonun sonuç gününde hanımlar +78 kiloda Hilal Öztürk, Türkiye hesabına tatamiye çıktı.
Milli sportmen Hilal Öztürk, tunç madalya mücadelesinde Gürcistan'dan Sophio Somkhishvili ile rakip oldu.
Ay-yıldızlı judocu üçüncülük karşılaşmasında Sophio Somkhishvili'yi (3 shido) ipponla yenerek podyuma çıkmayı başardı.