USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

İspanya hükümeti ekonomik krize üzerine zenginlere ek vergi getirmeyi planlıyor

İspanya Maliye Bakanı Maria Jesus Montero, Rusya-Ukrayna savaşıyla beraberce süregelen yüksek pahalılık ve erke krizi problemlerine için zenginlerden ek vergi alınmasına müteveccih emek vermek başlattıklarını söyledi.

İspanya hükümeti ekonomik krize üzerine zenginlere ek vergi getirmeyi planlıyor
22-09-2022 20:02
Madrid

Montero, mecliste gazetecilere icra ettiği açıklamada, "Yüksek gelirliler ve erke şirketleri üzere dehşet menfaat sağlayanlardan daha çok efor göstermelerini istememiz gerekiyor." dedi.

Koalisyon hükümetinin önemsiz ortağı çok sol görüşlü Unidas Podemos ittifakının talebi bulunan "zenginlerden daha çok vergi alınmasıyla" ilişik çalışmaların bitmeme ettiğini kaydeden Montero, iare olacak ek vergilerin 1 Ocak 2023'ten itibaren yürürlüğe girmesinin amaçlandığını söyledi.

İspanya'nın yaşamış bulunduğu ekonomik sorunlardan çevre vergi konusu daim gündemde olurken, ülkedeki 17 mahalle muhtarı yönetimin yerli hükümetleri akıbet günlerde ayrımlı vergi indirimleri kararları alıyor.

Son kendisine Endülüs mahalle muhtarı yönetimi hükümetinin almış bulunduğu dirimlik vergisini tahammül kararını gayrı ortak mahalle muhtarı hile bulunan Murcia da uygulayacağını duyurdu.

Merkezi hükümet ise "vergi konularının mutluluk politikası olması gerektiğini" savunarak, başta muhalefetteki iyi partilerin iktidarda bulunduğu yerli yönetimlerde tahsil edilen finansal kararları eleştiriyor.

Hükümet, bu hafta başlangıcında natürel gazda KDV'yi yüzdelik 21'den yüzdelik 5'e indirmişti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/puan.asp, line 404

The include file 'json/puan_55602_1_3.html' was not found.

GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler