USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Bakan Karaismailoğlu: Ocak ayının ortasında Kağıthane-Havalimanı yer altı treni hattımızı hizmete vereceğiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ocak ayının ortasında Kağıthane-Havalimanı yer altı treni hattımızı hizmete vereceğiz. Önümüzdeki günlerde Kayaşehir yer altı treni hattımızı bitirerek ülkemizin hizmetine sunacağız." dedi.

Bakan Karaismailoğlu: Ocak ayının ortasında Kağıthane-Havalimanı yer altı treni hattımızı hizmete vereceğiz
01-01-2023 04:09
İstanbul

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ocak ayının ortasında Kağıthane-Havalimanı yer altı treni hattımızı hizmete vereceğiz. Önümüzdeki günlerde Kayaşehir yer altı treni hattımızı bitirerek ülkemizin hizmetine sunacağız. İnşallah küçük ay kocaoğlan başlarında bu metromuzu açarak İstanbulluların hizmetine sunacağız." dedi.

2023 yılına Başakşehir - Kayaşehir yer altı treni hattı mensupları ile Kayaşehir yer altı treni istasyonunda giren Karaismailoğlu, açılışa izlemsel eyyam kaldığında burada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Karaismailoğlu, 2022 yılının kendileri düşüncesince meşbu kırcı geçtiğinin altını çizerek, bitirdikleri çalışmalarla vatana, millete işlev edecek baş döndürücü sayıda değerli projenin yaşama geçirildiğini dile getirdi.

Özellikle yaz devrinde hava, esmer ve demiryollarındaki hareketlilikten duydukları gurura ayraç fail Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

"Ülke geneline münteşir bulunan 5 bin şantiyemiz ve işlev noktamızla bu arada 700 bin mesai vermek arkadaşımızla 7/24 vatandaşımızın şimdi kaliteli, şimdi güvenli, konforlu yolculuk etmesi düşüncesince daima ayakta kaldık. Şu anda da gecenin bu saatinde, Anadolu'nun dayanıklı baş döndürücü köşesinde dağlarda tepelerde akıcı ulaşımı iletmek düşüncesince etkin mesai vermek arkadaşlarımız iri mesai veriyorlar. Bizler onların emekleri ve onların emekleri yardımıyla bu süreci yönetiyoruz. Baştan bu yana söylediğimiz derece muvaffakiyet grup işidir. 700 mesai vermek arkadaşımızın iri emeği var, biz de onların müşterek abisi adına ülkemize, milletimize işlev etmeye bitmeme edeceğiz. 2022 senesinde hem Türkiye düşüncesince hem evren düşüncesince baş döndürücü ehemmiyetli projeleri yaşama geçirdik. Bugün bulunduğumuz Kayaşehir metrosu derece dayanıklı baş döndürücü projemizde de icraat bitmeme ediyor."

Bakan Karaismailoğlu, geçtiğimiz yıl açılışı meydana getirilen planlar ve inşası bitmeme fail icraat kendince bilim verdi. Açılışı meydana getirilen Rize-Artvin Havalimanı'nın hayattaki izlemsel projelerden biri bulunduğunu tamlayan Karaismailoğlu, mayıstan bu yana 500 bin geçici ağırlandığını söyledi.

"Projeleri hizmete arz etmek düşüncesince sabırsızlanıyoruz"

Adil Karaismailoğlu, 2022 yılının meşbu kırcı geçtiğini, Türkiye'nin neresinde muvasala gereksinimi var ise orada ne gerekiyorsa yaptıklarını, projeleri yapmış olup milletin hizmetine sunduklarını dile getirdi.

Yapacak baş döndürücü iş olduğunu, 2023'ün şimdi derin geçeceğini vurgulayan Karaismailoğlu, laflarını şöyleki sürdürdü:

"Yine Türkiye'mizin, bölgemizin giranbaha projelerini bitirerek vatandaşımızın, milletimizin hizmetine arz etmek düşüncesince sabırsızlanıyoruz. Bulunduğumuz yer altı treni hattı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yapmadığı ve başta Kovid-19 müstevli sürecinde Çam ve Sakura kent Hastanesi derece dünyanın en çağdaş hastanelerinden müşterek tanesi bulunan ve bu müstevli devrinde hastaneye en baş döndürücü gerekseme duyduğumuz anda maatteessüf yollarıyla baş başa metrosu mesul bulunan Büyükşehir Belediyesi kabilinden yapılmayan müşterek hattı. Ve kılıç de yapılmadığını gördüğümüzde yollarını kesinlikle devralıp 1 ay içre bitirdiysek metromuzu da aldık ve şu anda akıbet etaba gelmenin mutluluğunu gururunu yaşıyoruz.

Önümüzdeki günlerde Kayaşehir yer altı treni hattımızı bitirerek ülkemizin hizmetine sunacağız. Bu yer altı treni hattımız Başakşehir Metrokent devamında Kirazlı'ya denli bitmeme ediyor. Kirazlı'dan dilerseniz otogar üstünden Aksaray'a ulaşabilirsiniz. Veya devamında gene Bakanlığımız kabilinden yapılmakta bulunan Kirazlı-Bakırköy metrosu ile baş başa hem E-5'e hem kıyı yoluna, bununla ortak Marmara'ya rahatlıkla ulaşabileceğimiz müşterek yer altı treni hattı. Ayrıca Kirazlı'dan gene İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin maatteessüf bitmeme ettirmediği fakat eninde böylelikle bitirilecek bulunan Kirazlı-Halkalı metrosuyla da bütünleşmiş olabilecek ehemmiyetli müşterek hattımız. İnşallah küçük ay kocaoğlan başlarında bu metromuzu açarak İstanbulluların hizmetine sunacağız."

"Önümüzdeki günlerde yer altı treni açısından, raylı manzume açısından neşeli günleri Bakanlığımız İstanbul'a yaşatacak"

Yapımı bitmeme fail gayrı hatlarla ilişik de bilim veren, bakanlıkça inşası bitmeme fail hatların da Kayaşehir'e bütünleşmiş olduğuna dikkati çekici Karaismailoğlu, şunları aktardı:

"Önümüzdeki günlerde yer altı treni açısından, raylı manzume açısından neşeli günleri Bakanlığımız İstanbul'a yaşatacak. Ocak ayının ortasında Kağıthane-Havalimanı hattımızı hizmete vereceğiz. Burası başta 32 kilometre uzunluğunda, İstanbul'un ulaşımının temel olacak, omurgası olacak ehemmiyetli hatlardan müşterek tanesi. Onun düşüncesince de hazırlıklarımızı bitmeme ediyoruz, akıbet etaba geldik. Diğer çalışmalarımız bitmeme edecek. Yine bu senenin ikinci çeyreğindeyiz inşallah Kazlıçeşme-Sirkeci arasındaki hem raylı manzume bununla ortak piyade odaklı kentsel muvasala projemizi bitirerek İstanbulluların hizmetine sunacağız. Hem yılbaşı gecesi bununla ortak gecenin bu saatinde mesai vermek arkadaşlarımız gene vatanımızın, milletimizin şimdi dobra koşullarda yaşaması düşüncesince ehemmiyetli icraat yapıyor.

Bugün bu saatte burada hizmetimizin vatandaşımıza şimdi endamsız müddette çabuk müşterek halde kavuşması düşüncesince arkadaşlarımız mesai veriyorlar. Onların emeği bizim düşüncesince baş döndürücü kıymetli. Çünkü onların olmasa bu mahsulat ortaya çıkmaz. Bu denli iri projeleri, bu denli ağırbaşlı projeleri onları bitirip vatanımıza, milletimize aşkla, şevkle kazandırmanın heyecanındalar. Biz de onları motive ederek, onlarla baş başa müşterek grup adına bu projeleri strateji ederek bitirip milletimize kazandırıyoruz."

Karaismailoğlu, 2023 yılının 2022'den şimdi derin ve neşeli geçeceğini, arka arkaya projeleri hizmete alacaklarını laflarına ekleyerek, yer altı treni mensupları ve gazetecilerle yeni sene fotoğrafı çektirdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray3390+56
2Fenerbahçe3386+57
3Trabzonspor3355+13
4Beşiktaş3351+6
5Başakşehir FK3349+6
6Çaykur Rizespor3348-6
7Kasımpaşa3346-4
8Antalyaspor33450
9Alanyaspor3345-3
10Sivasspor3345-5
11Adana Demirspor3341+5
12Samsunspor3339-6
13MKE Ankaragücü3337-3
14Kayserispor3337-10
15Konyaspor3336-13
16Gaziantep FK3334-13
17Fatih Karagümrük3333-5
18Hatayspor3333-9
19Pendikspor3330-31
20İstanbulspor3316-35
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler