USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Manisa'da lise öğrencileri yaralı kedi yavrusu düşüncesince seferber oldu

Manisa'nın Akhisar ilçesinde sokakta buldukları yaralı kedi yavrusunu servet biriktirerek cerrahi müdahale ettiren lise öğrencileri, bacağı doğranan hayvana protez takılması düşüncesince hayırseverlerden dayanak bekliyor.

Manisa'da lise öğrencileri yaralı kedi yavrusu düşüncesince seferber oldu
18-11-2022 18:09
Manisa

İlçedeki birlikte hususi lisede tahsil gören 17 yaşındaki Tuğba Gergin, sokakta bulmuş olduğu yaralı kediyi evine götürdü. "Mırmır" ismini verdiği yavruyu besleyip bakımını önleyen Gergin, hayvanın ayağındaki yara kötüleşince ilçedeki birlikte veterinere başvurdu.

Veteriner doktor Emincan Ensivri, kedinin sol ön bacağının kırığa ilişkin adına kangren olduğunu, kesilmesi icap ettiğini belirleme etti.

Öğrenciler, cerrahi müdahale düşüncesince mukteza 8 bin liranın toplanması düşüncesince okulda armağan kampanyası düzenledi. Ailelerin de dayanaklık etmek verdiği kampanyada, mukteza paranın birlikte bölümünü de baytar Ensivri karşıladı.

Operasyonla ayağı doğranan Mırmır'ı, öğrencilerden Mehmet Can Yakar sahiplendi.

Kedinin yaşamına dimdik biçimde bitmeme edebilmesi düşüncesince protez bacağa gerekseme duyduğunu gören öğrenciler, önceki evrede tahminî 15 bin teklik bulunan bu harekât düşüncesince de iane dercetmek kadar düzentileme başlattı.

Tuğba Gergin, AA muhabirine, Mırmır'ı sokakta cılız birlikte biçimde bulduğunu anlattı.

Kedinin ayağını yere zorlukla bastığını tamlayan Gergin, "Durumu baş döndürücü kötüydü, onu öyleyse sokakta bırakamazdım. Ailem de özelliğine baş döndürücü üzüldü, bundan dolayı evde dikiz sonucu aldık. Durumu kötüleşti, canı acıyor gibiydi, o biçimde bırakamazdık. Sonra veterinere götürdük. Ameliyatın bütçesi benim karşılayabileceğim birlikte hacim değildi. Bu sebeple arkadaşlarıma, çevremdeki her insana hali yaydım. Herkes dayanaklık etmek ha ve servet toplandı. Şimdi Mırmır, bizimle ve mutlu." diyerek konuştu.

Mırmır'ın bakımını üstüne alan Yakar da önceki gördüklerinde ayağı çirkin halde bulunan kedi düşüncesince tamamı öğrencilerin ellerinden mevrut desteği verdiğini söyledi.

Ameliyat düşüncesince mukteza paranın toplanmasına dayanaklık etmek verenlere teşekkürname fail Yakar, "Bundan ahir süreçte protez bacak tedavisi gerekiyor, bunun düşüncesince de hayvanseverlerin desteğini bekliyoruz." dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler